Toto je webový deník postavy Daniel Styx ze hry Život v Bradavicích

Nový domácí mazlíček - Zadek

20. dubna 2013 v 18:08 | Danny
Dnes byla otevřená Příčná ulice, a tak jsem tam musel i já... Ráno jsme s Cari posnídali a dali jsme se do řeči. Říkala něco o tom, že si chtěla koupit kočku, ale kvuli tomu, že nemá peníze si ji nemohla dovolit. Tak jsem navrhnul, že si jí koupíme napůl a budem ji mít jako našeho mazlíčka. Carimelle se ten nápad líbil a vypadala vážně nadšeně. A tak začalo plánování...Prvně jsme vymýšleli jméno:


Deníčku, asi si říkáš, proč zrovna zadek?! No... To ti neřeknu, protože to ani já sám nevím. Mám Cari moc rád, a tak jsem to nechal na ní. Ovšem... Taky se mi nechtělo vymýšlet další jméno. Když jsem si vzpomněl na vymýšlení jména pro svoje štěně (Daisy), byl to horor.

Další bod: Barva
Začli jsme debatu o barvě, Cari navrhla černou a já se divil, proč chce zrovna černou, když podle pověr černá kočka přináší neštěstí (ne, že bych na to věřil, ale člověk nikdy neví). Na to mi jenom odpověděla, že "Ty chlupatý ne".

Kočka a nebo kocour?
Jestli to bude kočka nebo kocour jsme rozhodovali podle dvojčete Cari, Anabelle. Bella má taky kočku a tak jsme přemýšleli jestli by chtěla Twiggy radši kamarádku nebo "kamaráda"... Nakonec jsme se rozhodli, že to bude kocour.

Pak už ho stačilo jenom koupit, ale nejdřív jsme chtěli koupit moje věci do prváku…Nejdřív jsme šli do banky, protože mi tam dali rodiče peníze, bez peněz přece nakupovat nemůžu ne? Když jsem přišel už tam bylo narváno až po strop. První čekání na Příčný. Fakt super. Za pár minut přišla i Cari a povídali jsme si o našem budoucím mazlíčkovi.


Jakmile jsem si vybral peníze, jsme vyrazili do papírnictvi, kouzelných potřeb, knihkupectví a taky do cukrárny. V cukrárně jsme se moc "neohřáli", protože za chvíli hlásili, že Ollivander otevírá a já tam šel. Tam už bylo zase 100 lidí před obchodem. Druhý čekání… Cari se zatím šla podívat do obchodu se zvířaty a já se skvěle nudil. Za chvíli přiběhla Cari, že už má vybráno, ale že tam žádnou černou kočku nemaj. Tak jsem potom souhlasil, že tedy vezmem hněýho kocoura.. Plácnul jsem nějakou volovinu jako: "tak budem mít hnědej Zadek". Dal jsem jí peníze a zase odběhla. Po chvíli se dveře od krámu otevřeli a já vešel. Byl jsem hned druhý.
Pan Ollivander mi dal na vyzkoušení pár hůlek, ale žádná neseděla. Tak na mě vytáhnul svůj metr.
Ten metr mě měřil snad úplně všude…


Nakonec mi dal na vyzkoušení hůlku - 16 palců, habr, jádro bylo pero z fénixe. Mávnul jsem s ní a vystřelili z ní červený jiskry, které ozářily obchod. Zaplatil jsem mu 8 galeonů a šel jsem to ukázat Cari. Vyšel jsem z obchodu, přeměřil jsem si ještě pořád dlouhou řadu a šel ke Carimelle. Ta už se mazlila se Zadkem s naším kocourem. Bylo to fajn, mít dalšího mazlíčka.
Cari se pořád usmívala, opravdu si toho kocoura oblíbila. Byl jsem rád, že má radost. Šli jsme s Cari a Zadkem kocourem do Kotle, ale já už byl dost vyčerpaný z těch všech nákupů a šel jsem si lehnout.
Dnešek byl skvělý, doufám, že takových dnů bude ještě hodně. *přikreslený usmívající se smajlík*
Danny
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama